НАМ 90 !!!


Ось і закінчилося свято… Свято, на яке так довго чекали і старанно готувалися.

Одинадцятого грудня 2017 року двері Кремінської музичної школи були гостинно відкриті для святкування солідного ювілею - 90 - річчя з дня заснування найстарішого, але прекрасного навчального закладу – коледжу Луганської державної академії культури і мистецтв, який є спадкоємцем трьох творчих навчальних закладів, що в різні роки з’явились у Луганську. Не кожний навчальний заклад може похвалитися такою багатою історією як наш коледж. Скільки подій – трагічних і піднесених- пережив він за 90 років свого існування. От і зараз він переживає складні часи.У грудні 2014 року коледж ЛДАКМ був переміщений з тимчасово окупованої території м. Луганська, до м. Кремінна.Разом з ним перемістилися на підконтрольну Україні територію і викладачі коледжу, які будь-що не покинули свій навчальний заклад, демонструючи любов і відданість своїй справі, навчальному закладу, Україні.

Свою діяльність коледж ЛДАКМ розпочав з далекого 1927 року, коли на базі ізостудії заводу імені Жовтневої революції була організована Профшкола малювання і живопису, а 1997 року на базі художнього, музичного й училища культури створюється коледж культури і мистецтв.Сьогодні коледж Луганської державної академії культури і мистецтвготує фахівців творчих, популярних і потрібних спеціальностей: «Хореографія», «Дизайн», «Сценічне мистецтво», «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація»,

« Інформаційна, бібліотечна таархівна справа», «Менеджмент соціокультурної діяльності», « Аудіовізуальне мистецтво та виробництво».

З листопада 2014 року переміщений коледж Луганської державної академії культури і мистецтв очолює Людмила Петрівна Сабо – людина невгамовної натури, принципова, вимоглива, але надзвичайно справедлива, яка у всьому завжди має свою точку зору.

Пролунали позивні заходу і у святковій залі настала тиша. На сцені з’явилися ведучі – це студенти коледжу Вікторія Бєлікова, Євген Вдовиченко та випускник коледжу 2010 року, а нині його викладач Денис ВолодимировичДикий. Вони привітали всіх присутніх зі славним ювілеєм та познайомили звеличезною кількістю почесних гостей святкового заходу, які завіталина свято, аби привітати ювілярів .

Серед них: заступник голови Луганської обласної державної адміністрації Ольга Петрівна Лішик, начальник управління культури національностей та релігій Луганської обласної державної адміністрації Аліна Олексіївна Адамчук, голова Кремінськоїрайонної державної адміністрації Наталія ВасилівнаЧехута,голова Кремінськоїрайонної ради Володимир Миколайович Прокопенко,головаКремінської міської ради Юрій Олексійович Прокопенко,депутати районної та міської рад,настоятель Кремінського Свято-Троїцького храму, протоієрей Володимир,директор Миколаївського коледжу культури і мистецтв Сергій Васильович Мицик,керівники обласних, міських та районних закладів культури і освіти,начальники відділів культури і освіти районних державних адміністрацій,випускники коледжу минулих років.

Щирі та зворушливі слова довгий час лунали на адресу директора коледжу та очолюваний нею колектив від поважних гостей святкового заходу.

З великою любов’ю та повагою згадували своїх викладачів випускники коледжу минулих років, бо це чудові люди, з великою глибокою душею, щирим і відвертим серцем, саме вони робили студентське життя різноманітним, збагаченим, їх поради,настанови і досі допомагають випускникам у різноманітних життєвих ситуаціях.Особливі слова подяки лунали на адресу найдосвідченішого фахівця своєї справи Ганни КостянтинівниОхмуш – викладача спеціальних дисциплін спеціальності «Сценічне мистецтво». Сьогодні важко підрахувати, скільком молодим фахівцям дала путівку у життя Ганна Костянтинівна.Сердечні, теплі слова привітання від випускників коледжу минулих років – це є найвища нагорода усьому педагогічному колективу.

Кожний виступ гостей супроводжувався прекрасними творчими номерами як студентів коледжу, зокрема, студентів спеціальності «Хореографія», так і випускників минулих років, які привезли свої колективи аби продемонструвати свою майстерність, якої вони набули у рідній альма-матер.З величезною любов’ю були сприйняті виступи випускників :подружжя Євгена та ТетяниМерзлякових, Олени Гончарук,Карини Старикової, хореографічних колективів,якими керують випускники коледжу Сєрікова Ірина – головний балетмейстер Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру, Ромашова Інна - викладач хореографічних дисциплін Рубіжанської дитячої школи мистецтв.

Зачаровували присутніх своїм неперевершеним мистецьким талантомі гості святкового заходу: заслужена артистка України Наталія Каркачова, керівник народного вокального ансамблю « Слов’янський Луг» -Олена Борщевська, директор Кремінської музичної школи Олена Давидова та викладач Анна Старикова, а також студентки коледжу Лілії Назарько, яка своїм виконанням пісні « Ми за волю, ми за мир» підняла всіх присутніх. Безперечною була і робота Алли та Олександра Рибальченко, які забезпечували технічне оснащення святкового заходу.

Не менш зворушливими були і слова директора коледжу Людмили Петрівни Сабо. Вона підкреслила, що 90 років коледжу Луганської державної академії культури і мистецтв – це знакова подія не тільки в історії коледжу, але і в історії нашої держави, адже коледж ЛДАКМ сьогодні є єдиним закладом у Луганській області, який готує фахівців культури і мистецтва різних спеціальностей, насамперед для потреб Луганської області, України та багатьох європейських країн.Наш навчальний заклад – є гарантом успіху кожного випускника, бо коледж – це стежка на все життя, яка відкриває перспективи кар’єрного зростання від студентської лави до високих посад. Директор побажала, щоб віковий ювілей – 100-річчя з дня заснування коледжу,гідно зустріти повним складом у рідному Луганську.

Роки! Роки!

Невпинні, невблаганні,

Вони пливуть рікою в небуття,

В безодні тихо тонуть і зникають,

На жаль, рокам немає вороття.

Та пам’ять – джерело життя й безсмертя,

Вихоплює із глибини років,

Те, що було найкраще й наймиліше,

Що не заблудиться в гущавині віків.

Добіг кінця святковий ювілейний захід коледжу, але ми переконані, що минуть важкі часи і, завдяки відданості своїй справі, патріотизму, потенціалу викладачів та студентів, коледж Луганської державної академії культури і мистецтв відновить свою потужність і поверне собі добру славу найкращого навчального закладу Луганщини.

Зі святом Вас, шановні коледжани!

#КоледжЛДАКМ #ювілейКоледжуЛДАКМ #КоледжуЛДАКМ90 #ОльгаЛішик #АлінаАдамчук #СабоЛюдмилаПетрівнадиректорколеджуЛДАКМ

Останні новини
Актуальні новини